Technologie komputerowe
Technologie wspomagania projektowania (CAD) czy wytwarzania (CAM) na dobre zagościły w pracowniach inżynieryjnych i zakładach przemysłowych: dziś każdy etap procesu wytwórczego – od idei po gotowy produkt – może być usprawniony przez pracę komputera

Nowe szkolnictwo zawodowe
Szkoły zawodowe oraz ich uczniowie (przyszli i obecni) stają więc przed nowymi wyzwaniami – ale i otwierają się dla nich nowe (lepsze, ciekawsze) perspektywy.

Nowe umiejętności
Znajomość komputera, choćby biegła, nie wystarcza jednak by sprostać wymaganiom coraz to bardziej stechnicyzowanego rynku pracy – potrzebna jest umiejętność posługiwania się specjalistycznym oprogramowaniem i sterowanymi komputerowo narzędziami (NC), a co więcej – umiejętność myślenia, myślenia nie tylko jak przyszły inżynier, ale i jak programista.