20-12-2021r.

erasmus_plus

Projekty Erasmus będą skierowane do uczniów Technikum, Szkoły Branżowej 1 stopnia oraz kadry kształcenia praktycznego. Jeśli zostanie powołana do życia Szkoła Branżowa 2 St., jej uczniowie także będą mogli brać udział w projektach. Działania VET dla uczniów (wszystkie kierunki kształcenia):
W Technikum: praktyk 4-tygodniowe, gdyż taki okres odpowiada podstawie programowej dla danej klasy. W Szkole Branżowej: praktyki 2-tygodniowe – ze względu na inną organizację szkolenia zawodowego w szkole będą krótsze niż dla uczniów technikum. Wszyscy uczniowie będą mieli okazję poznać rzeczywiste warunki pracy, praktykując w przedsiębiorstwach o wysokiej jakości usług, produkcji i metodyce nauczania zawodu.
Kraje docelowe:
– Niemcy, Włochy, Portugalia, Hiszpania – są to kraje, z którymi realizowaliśmy/planowaliśmy już programy mobilności dla uczniów i nauczycieli.
– Francja, Grecja, Cypr – poszukujemy tam partnerów do realizacji wspólnych działań.

II Grupa Niemiecka.

Uwaga HOTelarzu

W RAMACH TEGO PROJEKTU ORGANIZUJEMY JESZCZE JEDNĄ TURĘ PRAKTYK ZAWODOWYCH W NIEMCZECH. JEŻELI CHCESZ  MIEĆ PRAKTYKĘ ZAWODOWA W NIEMCZECH I JESTEŚ UCZNIEM KL. III TO MASZ TAKĄ SZANSĘ!!! SĄ WOLNE MIEJSCA NA WYJAZD.

REKRURACJA DO DNIA 08 września 2022. Dokumenty do pobrania po niżej. Złożenie dokumentów u koordynatora projektu pokój B9.

CZAS I MIEJSCA UCIEKAJĄ. ZGŁOŚ SIĘ PIERWSZY JUŻ TERAZ !!!.

Chcesz zdobyć Europass? I… może zwiedzić Berlin?

Zgłoś się na październikowe praktyki zawodowe w Niemczech

Lista wstępna uczestnictwa :  LISTA WSTĘPNA                    :  LISTA OSTATECZNA

II grupa jest już w Niemczech.

Nasze gwiazdki z technikum hotelarskiego są w Niemczech na praktyce zawodowej. oto kilka zdjęć potwierdzających pobyt dziewcząt w Freizeithotel Rhönfeeling, Urnshausen.

Pomimo tak mało licznej grupy pobyt jest bardzo udany. Dziewczyny poznały zasady pracy w Hotelu, sposób obsługi klientów, poznały okolicę i zapoznały się z mieszkańcami regionu w którym odbywały praktykę. Podszlifowały język oraz umiejętności zawodowe.

Już niedługo powrócą do szkoły z nowym bagażem doświadczeń i umiejętności zawodowych.

I grupa Niemiecka.

Rekrutacja trwa do 20 stycznia 2022r.  Zgłoś się na marcowe praktyki zawodowe.

Więcej informacji u kierownika kształcenia praktycznego.

SPRAWDŹ  S I Ę

Dokumenty do pobrania:                          Zgłoszenie rekrutacyjne »

Regulamin uczestnictwa :  REGULAMIN

Lista wstępna uczestnictwa :  LISTA WSTĘPNA

Lista Ostateczna :  LISTA      – z dnia 07.02.2022 zmiana niektórych uczestników.

Lista rzeczy do zabrania :  Checkliste

Instrukcja dla praktykantów :  Merkblatt für Praktikanten

Harmonogram kursów przygotowujących do wyjazdu na praktykę zawodową do Niemiec:   HARMONOGRAM

Przygotowania do wyjazdu już w pełni. Tak się przygotowywaliśmy:

JUŻ JESTEŚMY NA PRAKTYKACH ZAWODOWYCH

OTO ZDJĘCIA Z NASZEGO POBYTU NA PRAKTYKACH ZAWODOWYCH:

WŁAŚNIE MINĄŁ PÓŁMETEK POBYTU NASZYCH HOTELARZY W NIEMCZECH. Przedstawiciele naszej szkoły 29 i 30.03.2022 wraz z koordynatorem ze strony SHW przeprowadzili monitoring i spotkali się w niektórych hotelach z młodzieżą. Nastąpiła też wymiana opiekunów i teraz współpracujecie już nie z Panią Ulą a współpracujecie z Panią Dorotą. Powodzenia i niedługo się zobaczymy w szkole, gdzie pewnie nam przekażecie swoje spostrzeżenia z tego pobytu.

Wizyta w ERFURCIE:

W dniu 13.04.2022 nasze gwiazdki NIEMIECKIE z Technikum Nr 2 w Białymstoku szczęśliwie dojechało do szkoły.

Teraz następuje intensywna praca nad zadaniami modułowymi jakie należy wypełnić po powrocie z praktyki zawodowej. Już niedługo po świętach zaprosimy całą społeczność szkolna na imprezę „Przeżyjmy to jeszcze raz” – wspominki uczestników.