Biblioteka szkolna

Dzień Godziny
  Poniedziałek 8.00 – 18.00
  Wtorek 8.00 – 18.00
  Środa 8.00 – 18.00
  Czwartek 8.00 – 18.00
  Piątek 8.00 – 18.00

tel. 85-7416-015 wew. 19

Katalog online
biblioteki szkolnej

Informacje

        Biblioteka Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 jest ciągle unowocześniającą się  pracownią, w skład której wchodzi  Multimedialne Centrum Informacji – dla szkoły ponadgimnazjalnej i policealnej, z dostępem do Internetu, samodzielne stanowiska komputerowe oraz bardzo szeroki wachlarz zbiorów, ciągle aktualizowany. Księgozbiór w większości jest skomputeryzowany.

Zespół Szkół Zawodowych Centralnego Związku Spółdzielczości Pracy powstał po wojnie w 1947r., funkcjonował pod tą nazwą do 1990 r., kiedy to został przekształcony w Zespół Szkół Zawodowych Nr 2. Od początku istnienia integralną częścią szkoły była biblioteka, tworzona od podstaw. Najwcześniejsze egzemplarze wydawnicze uległy dezaktualizacji i zostały wycofane z użytku, tak więc najstarsze  pochodzą z połowy lat 60.

Biblioteka zajmuje 4 pomieszczenia: obszerny magazyn książek, wypożyczalnia, pracownie MCI dla szkoły ponadgimnazjalnej i policealnej. W sumie to 134 m2.

Aktualności

Biblioteka przyjazna uczniowi

Dnia 19 września 2016 r. nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu pod nazwą BIBLIOTEKA PRZYJAZNA UCZNIOWI. Konkurs organizowany jest przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

Celem konkursu jest spopularyzowanie wśród uczniów naszej szkoły czytelnictwa oraz rozwijanie kompetencji czytelniczych. Bibliotekarze wraz z czytelnikami muszą wykonać dziesięć zadań konkursowych, aby uzyskać certyfikat BIBLIOTEKI PRZYJAZNEJ UCZNIOWI.

Poszczególne zadania będą realizowane od września do marca. Zawarte są one w programie edukacyjnym pn. Biblioteka Przyjazna Uczniowi.

Zapraszamy do udziału w realizacji zadań konkursu i śledzenia ogłoszeń dotyczących programu

nauczyciele bibliotekarze