Termin rekrutacji do

28.04.2022

Projekty Erasmus będą skierowane do uczniów Technikum, Szkoły Branżowej 1 stopnia oraz kadry kształcenia praktycznego. Jeśli zostanie powołana do życia Szkoła Branżowa 2 St., jej uczniowie także będą mogli brać udział w projektach. Działania VET dla uczniów (wszystkie kierunki kształcenia):
W Technikum: praktyk 4-tygodniowe, gdyż taki okres odpowiada podstawie programowej dla danej klasy. W Szkole Branżowej: praktyki 2-tygodniowe – ze względu na inną organizację szkolenia zawodowego w szkole będą krótsze niż dla uczniów technikum. Wszyscy uczniowie będą mieli okazję poznać rzeczywiste warunki pracy, praktykując w przedsiębiorstwach o wysokiej jakości usług, produkcji i metodyce nauczania zawodu.
Kraje docelowe:
– Niemcy, Włochy, Portugalia, Hiszpania – są to kraje, z którymi realizowaliśmy/planowaliśmy już programy mobilności dla uczniów i nauczycieli.
– Francja, Grecja, Cypr – poszukujemy tam partnerów do realizacji wspólnych działań.

INFOPRMCJA  BIEŻĄCA.                                                                               erasmus_plus

Osoby chętne do pracy w programie ERASMUS + jako uczestnik JOB SHADOWING – praktycznej nauki zawodu w szkole Greckiej proszone są o wypełnienie deklaracji zgłoszeniowej ze strony szkolnej „Projekty Unijne” i złożenia dokumentu do dnia 28.04.2022 do godz. 12:00 w pokoju B9 lub sekretariacie szkolnym.

Wymagania : znajomość języka obcego w stopniu komunikatywnym.

Deklaracja        Załącznik 1

Po krótkotrwałym ale intensywnym szkoleniu wyjazd naszych przedstawicieli do Grecji.
A teraz: praca, praca, praca oraz wspaniały czas wolny – te piękne zabytki.
Praca, praca i już po pracy jak szybko. Jutro powrót do domu.

Zgłoś się

Termin do

Ostatecznie

Rekrutacja otwarta dla wszystkich uczniów Technikum oraz Szkoły Branżowej i-go stopnia.

Nie czekaj na innych już dziś zgłoś się po dokumenty lub pobierz z linku poniżej:

Deklaracja        Zgłoszenie rekrutacyjne »

Regulamin Rekrutacji  –   REGULAMIN »

Lista wstępna z  Rekrutacji  –   REKRUTACJA

Lista Ostateczna   –   LISTA

Wyjazd na praktykę zawodowa w dniu 28.03.2022 o godz. 5:00 z pod szlabanu ul. Świętojańska 1.

Po intensywnych szkoleniach przygotowawczych w końcu upragniony wyjazd na praktykę zawodową już jutro wylot do SALONIK. Brawoooo.

Nasi wybrańcy już w GRECJI.

Kilka zdjęć z pobytu na praktyce zawodowej w Grecji 16 szczęśliwców którzy nie bali się złożyć dokumentów potrzebnych do wyjazdu na praktykę zawodową. Ci co się bali i nie złożyli niech teraz zazdroszczą.

W dniu 12.04.2022 nasze 16 gwiazdek GRECKICH z ZSZ nr 2 w Białymstoku szczęśliwie wylądowało w szkole.

Teraz następuje intensywna praca nad zadaniami modułowymi jakie należy wypełnić po powrocie z praktyki zawodowej. Już niedługo po świętach zaprosimy całą społeczność szkolna na imprezę „Przeżyjmy to jeszcze raz” – wspominki uczestników.

Job shadowing

Uczniowie już w kraju teraz przyszła kolej na wyjazd nauczycieli przedmiotów zawodowych na Obserwację, warsztaty oraz próby pracy w  czasie zajęć z młodzieżą grecka naszych nauczycieli. Jest również realizowany wyjazd nauczycieli na Job shadowing w szkole 1ο ΕΠΑΛ Ευόσμου przy 562 24, Smirnis 90, Evosmos 562 24. Uczestniczy 2 nauczycieli (reprezentacja zawodu: mechatronika, automatyka oraz hotelarstwa i języka zawodowego angielskiego).